Užuolaidos – namų jaukumą kurianti priemonė

užuolaidos, naktinės užuolaidos, langų uždangos priemonės

Jaukūs namai – daugelio siekiamybė. Priemonių, galinčių padėti sukurti tokią aplinką yra išties nemažai, tačiau viena iš geriausių – užuolaidos. Jos ne tik suteikia namams privatumo ir apsaugo nuo saulės spindulių, bet yra puikus interjero akcentas. Taigi, kaip išsirinkti geriausias užuolaidas savo namams?

 

Gerai apgalvokite, kur jas kabinsite

 

Prieš renkantis tokias langų uždangos priemones, svarbiausia gerai žinoti, kur norite jas pakabinti. Užuolaidų panaudojimo galimybės labai plačios: svetainė, miegamasis ir net virtuvė. Svetainėje ir miegamajame ypač tinka ilgos išskirtinio audinio priemonės, o virtuvėje – trumpesnės.

 

Audinių pasirinkimo galimybės

 

Nusprendus, kokiame kambaryje kabinsite užuolaidas, verta gerai apsvarstyti, kokio audinio norėsite. Jų pasirinkimas išties didelis, todėl nevaržykite savęs. Dažniausiai užuolaidos yra siuvamos iš tokių medžiagų kaip: medvilnė, poliesteris, linas, tiulis. Vertinantiems natūralumą, rekomenduojama išbandyti linines užuolaidas, pasižyminčias išskirtine išvaizda.

 

Dieninės ar naktinės?

 

Priklausomai nuo norų, dienines užuolaidas galima derinti su naktinėmis arba rinktis tik vienas iš jų. Tokiu atveju verta rinktis kitas langų uždangos priemones, tokias kaip roletai, žaliuzės, romanetės. Pasitelkiant tokius produktus galima sukurti ne tik jaukų, bet ir originalų namų interjerą.

 

Kaip derinti?

 

Kaip jau buvo minėta prieš tai, užuolaidų pasirinkimas šiais laikais išties didelis, todėl tinkamą priemonę savo namams gali įsigyti kiekvienas. Jas galima derinti tiek prie kambario sienų spalvos, tiek prie baldų ar kitų ryškių akcentų. Ieškantiems klasikinio varianto puikiai tiks baltos dieninės užuolaidos, o norintiems išskirtinumospalvotos su akį traukiančiais raštais.

 

Internete esančiuose kataloguose galima rasti ir didelį naktinių užuolaidų asortimentą. Siekiant sukurti jaukų kambarį galima įsigyti tiek šviesesnių natūralių spalvų langų uždangos priemones (smėlio, pilkų, rusvų atspalvių), tiek tamsesnius variantus (mėlyna, žalia, tamsiai ruda ir pan.). Svarbu atkreipti dėmesį, kad dieninių ir naktinių užuolaidų spalvos derėtų tarpusavyje.

 

Tam, kad namų aplinka taptų jaukesnė, nebūtina imtis kardinalių pokyčių, kartais pakanka tik tinkamai parinktų užuolaidų. Nieko nelaukite ir išsirinkite mėgstamą produktą. Vienas iš patogiausių ir greičiausių būdų, tai padaryti – internetu.