NUOSTABUSIS KAUNAS: KĄ JAME PRIVALAI PAMATYTI?

Nesuklysime pasakydami, kad kiekvienam iš mūsų patinka keliauti, atrasti naujas šalis, kultūras. Tačiau gyvenime ateina toks laikas, kai supranti, kad yra labai svarbu pažinti savo kraštą, suprasti jo istoriją, dar kartelį prisiminti savo kultūros ištakas. Šįkart siūlome apsilankyti nuostabiajame Kaune. Šis miestas lengvai yra pasiekiamas įvairiomis transporto priemonėmis, o autobusai į Kauną važiuoja vos ne iš kiekvieno miesto. Taigi, susikraukite į kuprinę būtiniausius daiktus, ir skubėkite susipažinti su žemiau nurodytais lankytinais Kauno objektais!

 

Laisvės alėja

 

Laisvės alėja yra viena pagrindinių Kauno gatvių. Ji turi ne tik savo istoriją, tačiau kiekvienam kauniečiui yra kaip miesto simbolis. Ši alėja yra jauki pėsčiųjų gatvė, gausi parduotuvių, kavinių, restoranų. Dalis šioje gatvėje įsikūrusių maitinimo įstaigų yra nepavaldžios laikui. Būtinai apsilankykite „Spurginėje“, kurioje galėsite paragauti tris dešimtmečius tobulintų kepinių pasakiško skonio.

 

Keliaudami Laisvės alėja galite aplankyti Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią, Vytauto paminklą, Petro Vileišio skulptūrą, paminklą atminti D. Donskiui.

 

Senamiestis

 

Važiuodami tarpmiestiniai autobusai į Kauną dažnai užsuka į žavingą Kauno senamiestį. Jau žvelgiant pro autobuso langą, suprasite, kad čia verta apsilankyti vien dėl nepakartojamos šios miesto dalies architektūros. Daugelio Kauno senamiesčio pastatų turi gotikos, baroko, renesanso architektūrinių stilių detalių. Taip pat šioje miesto dalyje gausu bažnyčių, lankytinų muziejų.

 

Bet svarbiausia, jog vaikščiodamas po Kauno senamiesčio gatveles supranti, kad nereikia važiuoti toli, kad pajustum tą jaukumą, šilumą, ramybę širdį, o kiekvienas gatvės vingis gali atnešti palengvėjimą ir rūpesčius padeda palikti kažkur labai toli už nugaros.

 

Kauno pilis

 

Ši pilis įsikūrusi Santakos parke. Kauno pilis buvo įkurta 14 amžiuje ir buvo vienintelė pilis Lietuvoje, kuri turėjo dvigubas sienas. Įsikūrusi išties gražiu gamtiniu kraštovaizdžiu pasižyminčioje vietoje, ši pilis nekartą yra minima sukurtose legendose, poemose.

 

Devintasis fortas

 

Važiuodami autobusai į Kauną, dažnai užsuka į Devintąjį fortą. Devintasis fortas yra unikalus istorinis objektas. Kauno miestą 19 amžiuje apjuosė aštuonių fortų ir 9 baterijų žiedas. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui Devintasis fortas beveik nenukentėjo ir vėliau buvo naudojamas kaip sunkiųjų darbų kalėjimas. Antrojo pasaulinio karo metais, naciams okupavus Lietuvą, šis fortas tapo masinių žudynių vieta. Dabar čia įsikūręs muziejus, kurį svarbu aplankyti, kad geriau suprastumėte savo šalies istoriją, pajaustumėte, šios istorijos didžiausius skaudulius.

 

Kaune yra daug visko pamatyti, tačiau ne viską įmanoma aprašyti. Keliaukite ir pajuskite šio miesto svetingumą, grožį, šilumą, istoriją.