Kaip sumaniai įrengti ankštą kambarį

Mažas miegamasis ar svetainės kambarys darosi per ankštas? Vadinasi laikas perstatyti esamus baldus, atsikratyti užimančiais per daug vietos ir įsigyti naujų. Gali pasirodyti, kad galimybės patogiai įsirengti ankštą patalpą apribojamos lovos ir staliuko. Tačiau yra daugybė būdų, kuriuos pritaikius prie pasirinktos erdvės, įsirengsite vizualiai erdviai atrodantį kambarį bei sumaniai išnaudosite esamą laisvą vietą. Baldaipl.lt pastebi, kad tai gali padėti padaryti paprastas išplanavimas, kampinė spinta, dekoracijos. Apie tai daugiau čia.

 

Laikykitės paprasto kambario išplanavimo

 

Bet kokioje patalpoje yra vienas, du centriniai baldai, pagal kuriuos turėtų būti planuojamas kitų priemonių paskirstymas. Lovą ar sofą rekomenduojama priremti prie pasirinktos sienos, ją išcentruoti. Tada papildomus daiktus, kaip naktinius, kavos staliukus, kėdes dėlioti tolstant nuo pagrindinio erdvės akcento.

 

Taip pat reikia suplanuoti kambario apšvietimą. Nesvarbu, ar renkatės nuotaikingus atspalvius, ar laikotės šviesių, neutralių tonų, keli šviesos šaltiniai yra svarbūs, norint, kad patalpa nebūtų tamsi, klaustrafobiška. Tam pagelbėti gali dekoratyvios lubinės, sieninės lempos, staliniai šviestuvai, o verta apgalvoti ir toršerus.

 

Pasirinkite tinkamą spintą

 

Šiame balde laikoma didžioji dauguma esminių daiktų, priemonių, drabužių, todėl reikia įsigyti tokią, kuri būtų talpi, bet ir kartu neužimtų per daug vietos. Baldaipl.lt specialistai pastebi, kad tam puikus variantas – kampinė spinta. Taip sutaupoma ne tik ir taip mažai esančios erdvės, bet didelė šio baldo talpa leidžia dėti visus reikiamus daiktus, o jie lengvai pasiekiami. Daugelis modelių turi kelis stalčius, tiek viršutinėje, tiek apatinėje dalyje, todėl čia galima saugiai sudėti ir rečiau naudojamus daiktus.

 

Įkomponuokite dekoracijas

 

Vizualiai padidinti erdvę įmanoma keliais būdais. Dažniausiai pasirenkamas variantas – žaidimas spalvomis. Tačiau tą galima pasiekti ir panaudojant tokias funkcionalias priemones kaip veidrodžiai. Atremtas į sieną, didžiulis, stovintis veidrodis puikiai padidina erdviškumo jausmą bet kokioje patalpoje. Be to, jo pozicija galite keisti kaip tik norite, kada norite, tad, esant norui, taip galima lengvai atnaujinti kambarį.

 

Mažas, ankštas kambarys nebūtinai turi būti nuobodus. Kaip Baldaipl.lt pataria, deramas išplanavimas, dekoracijos ar kampinė spinta gali padėti sukurti jaukią, šiltą erdvę. Svarbiausia prie jų pritaikyti norimas spalvas, tekstūras, detales, kad kambarys atspindėtų Jūsų asmenybę.